PAZOL

 

-    Baza danych Pazol.pl zawiera informacje o zestawach Lego począwszy od roku 1972. Raczej nie będzie rozszerzana o starsze zestawy. Nowe będą dodawane sukcesywnie.

-    Informacje w bazie są jak najbardziej dokładne, ale jest możliwość wystąpienia błędów. To ludzie wprowadzają te dane :-) Będą one poprawiane, jak tylko zostaną zauważone.

-    Zrezygnowano z informacji o figurkach w zestawach. Jest to utrudnienie zarówno dla wprowadzającego dane do swoich zbiorów, jak również dla samego działania wyszukiwania zestawów. Stopień dopasowania wyszukanego przez system zestawu liczony jest bez figurek.

-    W bazie danych pewne grupy (serie) nie występują z założenia. Spowodowane jest to faktem, że występują w nich "mało powtarzalne" elementy. Ich obecność w bazie zamazywałaby obraz wyników wyszukiwania. Tak więc nie ma elementów Belville, Duplo, a seria Fabuland, chociaż jest w tej chwili, prawdopodobnie zniknie. W Fabuland kluczowymi elementami zestawów były zwierzątka i ich przedmioty użytkowe.

-    W bazie elementów nie ma elementów ze stikerem (naklejką). Niektóre klocki mają fabryczne nadruki i takie są, oczywiście, w bazie. Stikery też są w bazie, ale jako samodzielne pozycje, składniki zestawów - całe arkusiki naklejek. Jeśli, na przykład, masz przed sobą niebieski klocek z naklejką "POLICE", to w bazie znajdziesz tylko niebieski klocek bez naklejki oraz arkusik naklejek, z którego pochodzi "POLICE" na klocku.